Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

112 RATUJE ŻYCIE

17-02-2017

     10 lutego 2017 r. uczniowie klasy I a integracyjnej wraz z wychowawczyniami udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego na uroczyste podsumowanie konkursu pt „112 RATUJE ŻYCIE” zorganizowanego pod patronatem Wojewody Podlaskiego.

    Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, laureaci konkursu, ich koledzy i koleżanki ze szkół województwa podlaskiego, rodzice, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół. Gala rozpoczęła się wystąpieniem gości – Wojewody Podlaskiego oraz p. wicekurator, którzy gratulowali laureatom sukcesów w konkursie, ale również przypomnieli, w jakich sytuacjach należy dzwonić pod numer 112
i jakich ważnych informacji należy udzielać, aby otrzymać pomoc. Następnie na scenę zostali zaproszeni laureaci konkursu i z rąk Wojewody Podlaskiego otrzymali dyplomy i nagrody. Uczeń naszej klasy Tomasz Samsonowicz zajął I miejsce w konkursie na plakat i zdobył nagrodę główną – zdalnie sterowany samochód. Chłopiec udzielił wywiadu dla Radia i TV Białystok, a jego wystąpienie mogliśmy podziwiać w białostockim programie telewizyjnym „Obiektyw”. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również wychowawcy klas oraz dyrektorzy poszczególnych szkół. Wszyscy zgromadzeni z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę prac nagrodzonych laureatów oraz inscenizację „112 RATUJE ŻYCIE” przygotowaną przez starszych kolegów.

    Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją były konkursy z nagrodami przygotowane przez organizatorów konkursu oraz zwiedzanie stoisk służb – Ratownictwa Medycznego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także oglądanie ich pojazdów.

     Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Sukces Tomasza Samsonowicza to również sukces jego rodziców, klasy I a oraz naszej szkoły, natomiast udział uczniów w uroczystym podsumowaniu konkursu był wspaniałą formą promocji SP nr 50 w środowisku lokalnym.

    Gratulujemy serdecznie Tomkowi i życzymy kolejnych sukcesów.

   GALERIA:

Wychowawczynie

Irena Rostkowska

Nela Bielawska