Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Strona główna

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej dla naszego ucznia

19-01-2016
     Z przyjemnością informujemy, że wśród 25 stypendystów  Ministra Edukacji Narodowej znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Terlecki.
   Stypendia wręczyła podczas uroczystej gali pani minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Spotkanie odbyło się 16.10.2015r. w Auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Auditorium Minus). Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie te wnioski dotyczą uczniów, którzy mogą się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji.
   Nasz uczeń w roku szkolnym 2014/2015 był laureatem trzech ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z matematyki i pięciu z przyrody oraz laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii, języka angielskiego, matematyki, przyrody oraz informatyki, a w  Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” uzyskał wynik bardzo dobry.
    Życzymy Wiktorowi, który w tym roku szkolnym kontynuuje edukację w Publicznym Gimnazjum nr 32 Dwujęzycznym w Białymstoku, dalszych sukcesów.
 
 Tekst: Barbara Zimnoch