Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Strona główna

Ogólnopolski projekt Junior Media realizowany przez uczestniczki i opiekuna koła dziennikarskiego "Oczyma Jadwigi"

22-12-2020
     Od ubiegłego roku w naszej szkole działa koło dziennikarskie, w którego skład wchodzą uczennice obecnej klasy 6 c i: Agata Androsiuk, Roksana Daniluk, Gabriela Jadczak, Zofia Jaworowska, Magdalena Konończuk, Łucja Tołczyk i Patrycja Żgaj. Opiekunem koła jest p. Magdalena Mroczko.
W r. szk. 2019 / 2020 wydałyśmy w formie tradycyjnej dwa numery gazetki szkolnej klas 4 - 8:
o tematyce świąteczno - zimowej i walentynkowej. Nosiły ona tytuł "Fakty szkolne 50 - ki".
W październiku tego roku przystąpiłyśmy do ogólnopolskiego projektu Junior Media. To edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół – uczniów
i nauczycieli. Junior Media to przede wszystkim internetowa platforma do tworzenia gazet. Nasze gazetki powstają na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. 
     Realizację projektu zaczęłyśmy od poznania platformy Junior Media. Potem założyłyśmy redakcję pod nazwą "Oczyma Jadwigi". Następnie młode redaktorki zapoznawały się ze sposobem tworzenia, modyfikowania makiet, dodawania treści: tekstów, zdjęć. Razem wybierałyśmy tematy, które chcemy poruszyć w naszej gazetce, zbierałyśmy materiały i dokonywałyśmy korekty napisanych artykułów.
     Do tej pory udało nam się publikować na stronie www. juniormedia.pl jeden numer gazetki pod starym tytułem "Fakty szkolne 50 - ki". Kolejny numer o tematyce świąteczno - zimowej ukaże się pod nowym tytułem "Oczyma Jadwigi".
     Junior Media to świetny sposób nauki dziennikarstwa. Uczestnicy programu mają możliwość uzyskania wskazówek od profesjonalnych dziennikarzy i reporterów, szanse na uczestnictwo
w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich. W Junior Media młodzi redaktorzy mają szansę poznać też specyfikę pracy w mediach. Ale jest to też świetny sposób na wspólną zabawę, na nudę i możliwość tworzenia czegoś razem!
     Zapraszamy do obejrzenia I numeru naszej gazetki w nowej odsłonie. Wystarczy wejść na stronie www.juniormedia.pl   w zakładkę: junior gazety i wyszukać tytuł "Fakty szkolne 50 - ki". 
Tutaj udostępniamy też wersję gazetki w formacie PDF kliknij tutaj>>
 
 
opiekun koła dziennikarskiego:
Magdalena Mroczko