Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Wyjście klas Ia, Ib, IIc i IIe do Opery i Filharmonii Podlaskiej

10-11-2016

     Dnia 16.11.2016 r. uczniowie klas Ia, Ib, IIc i IIe wraz z wychowawczyniami wybrali się do Opery
i Filharmonii Podlaskiej na spektakl muzyczny pt. „Adonis na gościa”.

     Z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, które opowiada o wspólnym, z chwilowej konieczności, życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa – przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, której, do złotej klatki będącej jej królestwem los wrzuca jakże czarną, jakże pospolitą, ale i jakże niezależną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, wystarczy tylko spojrzeć dalej niż czubek własnego dzioba.

     Spektakl pięknie opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, różnym nie kogoś, kto jest zagrożeniem, ale kogoś, kto pozwoli nam spróbować myśleć inaczej, zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. Pokazuje, że można różnie żyć, nie przeszkadzając ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym.

     Ta piękna historia o tolerancji i przyjaźni opowiedziana z dużym humorem oraz przepiękne, wpadające w ucho melodie piosenek wprawiły w zachwyt zgromadzoną publiczność.

     Z zapartym tchem widzowie śledzili losy głównych bohaterów, bawiąc się przy tym znakomicie, śpiewając wspólnie z aktorami piosenki, komentując zachowania bohaterów. Nie zabrakło też ruchu przy muzyce.

     Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Ta piękna opowieść, a zarazem niezwykła lekcja pozwoliła zrozumieć nam jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa przyjaźń oraz współpraca, która jest kluczem do osiągnięcia wszelkich celów.

     GALERIA:

Tekst: Nela Bielawska, Irena Rostkowska