Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

15-lecie Szkoły

08-11-2016
     W tym roku obchodziliśmy15-lecie Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę, 16 października, nabożeństwami w intencji szkoły w Cerkwi p. w. św. Jerzego i w Kościele p. w. św. Karola Boromeusza.
     Świętowanie w szkole miało miejsce 18 października. Uczniowie klas I-III spotkali się rano na „zdrowym przyjęciu urodzinowym”, czyli na wspólnym śniadaniu, które przygotowali zgodnie z zasadami zdrowego żywienia pod opieką swoich nauczycielek. O godzinie 11.00 w sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli
i pracowników szkoły, uczniów klas IV-VI, delegacji klas młodszych i rodziców, prowadzony przez piętnastoletnich absolwentów Agnieszkę Szpakowską i Krzysztofa Cudowskiego. Pani dyrektor Teresa Halina Duniewska w swoim przemówieniu przedstawiła najważniejsze fakty z  historii
i teraźniejszości szkoły. Głos zabrali także obecni na uroczystości przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty, duchowieństwa, związków zawodowych i Rady Rodziców. Podczas części artystycznej szóstoklasiści przeczytali wierszowaną historię szkoły pt. „Alma mater. Historia szkolna z lat 2001-2016 w piętnastu strofach pisana wierszem” napisaną specjalnie na tę okazję przez naszą absolwentkę Agnieszkę Szpakowską. Opowieść tę w trakcie wzbogacały występy taneczne
i muzyczne wybranych uczniów z klasy II d, III b, IV d, V e i VI c, a także absolwentów. Katarzyna Nowicka, absolwentka 2013/2014, wykonała na flecie z akompaniamentem mamy, pani Magdaleny Nowickiej, Fantazję z opery Rigoletto Wilhelma Poppa, a Aleksandra Gwiazdowska, która ukończyła szkołę w roku 2011/2012, zagrała na altówce Salut d’amour Edwarda Elgara. Jak zwykle wystąpił też chór szkolny. (Uroczystość została przygotowana przez zespół nauczycieli w składzie: Alicja Drewicka, Katarzyna Łempicka, Anna Piłaszewicz, Agata Sosnowska, Małgorzata Szpakowska, Monika Ustyniuk i Urszula Wiluk.)
     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości oraz tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
Tekst: p. Małgorzata Szpakowska