Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Akcje czytelnicze w bibliotece szkolnej 2016.

28-10-2016

    29 września w bibliotece szkolnej zorganizowana została akcja dotycząca głośnego czytania w związkuz obchodzonym w tym dniuOgólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Jest to święto z  15 -letnią tradycją, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Propaguje ono taką formę lektury, gdyż rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między dorosłymi a dziećmi. W związku
z tym dniem, który staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, postanowiliśmy również włączyć się w jego obchody i zapoczątkować w naszej szkole nową tradycję - głośnego czytania.

    Tego dnia dzieci z klas młodszych mogły posłuchać bajek i opowiadań czytanych przez panie
z biblioteki, a nauczyciele uczący w klasach starszych na czwartej godzinie lekcyjnej czytali  uczniom fragmenty dowolnej książki.

Aby zwrócić uwagę rodziców na to, jak ważne jest głośne czytanie, nauczyciele bibliotekarze umieścili też na parterze tablicę, na której znalazły się ciekawe informacje dotyczące korzyści z czytania dzieciom sformułowane w postaci listu do rodziców, cytaty zachęcające do czytania, kolorowe plakaty propagujące czytelnictwo.

    W październiku, który jest miesiącem bibliotek szkolnych, w naszej bibliotece odbyła się akcja pod hasłem „Przerwa z książką”, podczas której chętni uczniowie na długich przerwach czytali swoim kolegom i koleżankom. Akcja ta to również doskonała okazja do zapoznania uczniów ze współczesnymi formami książek (audiobookami).

GALERIA:   

 

                                                                   nauczyciele- bibliotekarze