Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Obóz sportowy reprezentacji dziewcząt z SP 50 w Kowalewie Pomorskim 2016

30-08-2016

    Reprezentacja dziewcząt SP 50 Białystok została po raz pierwszy zaproszona na letni obóz sportowy zorganizowany i sfinansowany w całości przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce w ramach projektu „Szczypiornista Szkoła”. Obóz w dniach 07.08.2016 -13.08.2016 odbył się w Kowalewie Pomorskim koło Torunia. W obozie szkoleniowym uczestniczyła również młodzież i dzieci z województw: zachodniopomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego. Dni spędzaliśmy na pracy
i ćwiczeniach na hali sportowej, jak i olbrzymim kompleksie boisk z boiskami do: piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej plażowej, stadionu LA, ścianki wspinaczkowej. Największą radość sprawiło nam poznawanie innej odmiany piłki ręcznej - Piłki Ręcznej Plażowej. Relaksowaliśmy się także trenując siatkówkę, piłkę nożną, a w szczególności spędzając czas na pobliskim basenie. 

    A że obóz to też kształtowanie umysłu jednego dnia udaliśmy  się do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu.Ostatniego dnia rozegraliśmy towarzyski turniej sparingowi, a wyniki przedstawiają się następująco:

SP 50 Białystok – Reprezentacja woj. lubuskiego                8:5

SP 50 Białystok – Reprezentacja Szczecina                       9:8

SP 50 Białystok – SP Dąbrowa Białostocka                       10:4

GALERIA:

Tekst: p. Kamil Ustyniuk