Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Wycieczka do Białowieży

04-06-2016

     Drugiego czerwca, przedłużając nieco Dzień Dziecka,  klasa IIIc wraz ze swoją wychowawczynią: Panią Ireną Rostkowską, była na wycieczce w Białowieży.

    Przenieśliśmy się w dawne czasy i z ciekawością kroczyliśmy śladami Wielkiego Księcia Litewskiego Witolda, którego obecność została odnotowana w annałach białowieskich w XV wieku.  Poznaliśmy zwyczaje życia żubra, dowiedzieliśmy się także wielu interesujących rzeczy na temat zwierząt i roślin występujących w Puszczy Białowieskiej.

    Podczas spaceru po Parku Pałacowym, mieliśmy możliwość obejrzenia drzewostanu nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. Chętni mogli wejść do wnętrza pnia olbrzymiego dębu, co stanowiło nie lada atrakcję.

    Była także chwila na pobieganie po polanie i powspinanie się na żubrowe ścianki wspinaczkowe.

Na koniec, posileni obiadem, my - młodzi przyrodnicy ruszyliśmy na „podbój” Parku Puszczy Białowieskiej. Z prawdziwą ciekawością przyglądaliśmy się: wilkom, sarnom, jeleniom, żubroniom, żubrom, łosiom, tarpanom oraz rysiom.

    Był to niezapomniany czas, który na pewno długo pozostanie wszystkim w pamięci. Pomogą nam  w tym również zrobione zdjęcia i pamiątki, które zakupiliśmy w dużej ilości.

    GALERIA:

Tekst: Krzyś Poskrobko, moi koledzy i koleżanki z  klasy IIIc

oraz nasza pani Irena Rostkowska