Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

31 maja - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

25-05-2016
   Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.
   Jak dowiodły liczne badania, istnieje związek przyczynowo-skutkowy między opisywanym nałogiem a rozwojem rozmaitych chorób. Palacze częściej zapadają na: nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, płuc oraz innych narządów, choroby układu krążenia, udary, choroby układu oddechowego, osteoporozę, chorobę Alzheimera, a także nowotwory trzustki i nerek.
RODZICU, OPIEKUNIE, NAUCZYCIELU,  ROZMAWIAJ Z DZIECKIEM NA TEMAT SZKODLIWOŚCI PALENIA TYTONIU !
    GALERIA:
Tekst: Anna Michalak